T93YA472KT20
DigiKeys varenummer
716-T93YA472KT20-ND
Producenter
Producentens varenummer
T93YA472KT20
Beskrivelse
TRIMMER 4.7K OHM 0.5W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
4.7 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 23.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Antal omgange
23.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Modstand
4.7 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,382" x 0,197" overflade (9,70mm x 5,00mm)
Tolerance
±10%