T93XB103KT20
T93XB103KT20
DigiKeys varenummer
T93XB-10K-ND
Producenter
Producentens varenummer
T93XB103KT20
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 21.0 Drej Sidejustering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
T93XB103KT20 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Vishay Sfernice
Antal omgange
21.0
Serie
Justeringstype
Sidejustering
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,382" x 0,197" overflade (9,70mm x 5,00mm)
Tolerance
±10%