T73YE104KT20
DigiKeys varenummer
T73YE-100K-ND
Producenter
Producentens varenummer
T73YE104KT20
Beskrivelse
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Vishay Sfernice
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Rør
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
100 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rektangulær - 0,276" x 0,260" overflade (7,00mm x 6,60mm)
Tolerance
±10%