RCMM028201JKS14
DigiKeys varenummer
716-RCMM028201JKS14-ND
Producenter
Producentens varenummer
RCMM028201JKS14
Beskrivelse
RES 8.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
8.2 kOhms ±5% 0,5W, 1/2W Modstande til hulmontering Aksial Metalfilm
Kategori
Effekt (Watt)
Mfr
Sammensætning
Serie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Emballage
Pose
Driftstemperatur
-65°C – 155°C
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Modstand
Størrelse/dimension
0,098" diam. x 0,256" L (2,50mm x 6,50mm)