P16NM472MAB15CV1D
DigiKeys varenummer
716-P16NM472MAB15CV1D-ND
Producenter
Producentens varenummer
P16NM472MAB15CV1D
Beskrivelse
P16 NM 4K7 20% A BO E3 CV1D
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4,7k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Keramisk metal 1W Loddeblik
Kategori
Antal udtag
1
Producenter
Vishay Sfernice
Justeringstype
Brugerdefineret
Serie
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Emballage
Boks
Rotation
300°
Varestatus
Aktiv
Resistivt materiale
Keramisk metal
Modstand (Ohm)
4,7k
Termineringsudformning
Loddeblik
Tolerance
±20%
Aktuatortype
Rund
Effekt (Watt)
1W
Aktuatorlængde
0,402" (10,20mm)
Indbygget switch
Ingen
Aktuatordiameter
0,370" (9,40mm)
Antal omgange
1.0
Bøsnings gevind
M10 x 0,75
Funktioner
Forseglet
Monteringstype
Panelmontering
Konusform
Lineær
Størrelse - Krop
Rund - 0,630" diam. (16,00mm)