P11H1F0GHFY00472MA
DigiKeys varenummer
716-P11H1F0GHFY00472MA-ND
Producenter
Producentens varenummer
P11H1F0GHFY00472MA
Beskrivelse
POT 4.7K OHM 1W CERMET LINEAR
Detaljeret beskrivelse
4,7k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Keramisk metal 1W Loddeblik
Justeringstype
Brugerdefineret
Serie
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Modstand (Ohm)
4,7k
Termineringsudformning
Loddeblik
Tolerance
±20%
Effekt (Watt)
1W
Aktuatorlængde
0,750" (19,05mm)
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Monteringstype
Panelmontering
Størrelse - Krop
Rektangulær - 0,516" x 0,504" overflade (13,10mm x 12,80mm)