P11H1F0GHFY00103KA
DigiKeys varenummer
716-P11H1F0GHFY00103KA-ND
Producenter
Producentens varenummer
P11H1F0GHFY00103KA
Beskrivelse
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Keramisk metal 1W Loddeblik
Justeringstype
Brugerdefineret
Serie
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Modstand (Ohm)
10k
Termineringsudformning
Loddeblik
Tolerance
±10%
Effekt (Watt)
1W
Aktuatorlængde
0,750" (19,05mm)
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Monteringstype
Panelmontering
Størrelse - Krop
Rektangulær - 0,516" x 0,504" overflade (13,10mm x 12,80mm)