P11H1F0GHFY00102KA
DigiKeys varenummer
716-P11H1F0GHFY00102KA-ND
Producenter
Producentens varenummer
P11H1F0GHFY00102KA
Beskrivelse
POT 1K OHM 1W CERMET LINEAR
Detaljeret beskrivelse
1k Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Keramisk metal 1W Loddeblik
Justeringstype
Brugerdefineret
Serie
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Modstand (Ohm)
1k
Termineringsudformning
Loddeblik
Tolerance
±10%
Effekt (Watt)
1W
Aktuatorlængde
0,750" (19,05mm)
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Monteringstype
Panelmontering
Størrelse - Krop
Kvadratisk - 0,492" x 0,492" overflade (12,50mm x 12,50mm)