P11H1F0GHFW10103MA
DigiKeys varenummer
716-P11H1F0GHFW10103MA-ND
Producenter
Producentens varenummer
P11H1F0GHFW10103MA
Beskrivelse
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm 1 rækker Lineær Hulmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Keramisk metal 1W PC-ben
Kategori
Antal udtag
1
Producenter
Vishay Sfernice
Justeringstype
Topjustering
Serie
Temperaturkoefficient
±150ppm/°C
Emballage
Boks
Rotation
300°
Varestatus
Aktiv
Resistivt materiale
Keramisk metal
Modstand (Ohm)
10k
Termineringsudformning
PC-ben
Tolerance
±20%
Aktuatortype
Fladgjort
Effekt (Watt)
1W
Aktuatorlængde
0,750" (19,05mm)
Indbygget switch
Ingen
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Antal omgange
1.0
Bøsnings gevind
3/8-32
Funktioner
Højt drejningsmoment
Monteringstype
Hulmontering
Konusform
Lineær
Størrelse - Krop
Rektangulær - 0,540" x 0,504" overflade (13,60mm x 12,80mm)