CH0402-500RGFPT
DigiKeys varenummer
716-1158-2-ND - Tape & Reel (TR)
716-1158-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CH0402-500RGFPT
Beskrivelse
RES 500 OHM 2% 1/20W 0402
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 Ohms ±2% 0,3W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) RF, Højfrekvent Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CH0402-500RGFPT Modeller
Funktioner
RF, Højfrekvent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,024" B (1,00mm x 0,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,025" (0,63mm)