534B1101JL
DigiKeys varenummer
716-534B1101JL-ND
Producenter
Producentens varenummer
534B1101JL
Beskrivelse
POT 100 OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 10.0 Drej Trådviklet spolemodstand 2W Loddeblik
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Producenter
Vishay Sfernice
Temperaturkoefficient
20ppm/°C
Serie
Rotation
3600°
Emballage
Boks
Resistivt materiale
Trådviklet spolemodstand
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Modstand (Ohm)
100
Aktuatortype
Rillet
Tolerance
±5%
Aktuatorlængde
0,812" (20,63mm)
Effekt (Watt)
2W
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Indbygget switch
Ingen
Bøsnings gevind
3/8-32
Antal omgange
10.0
Monteringstype
Panelmontering
Konusform
Lineær
Størrelse - Krop
Rund - 0,875" diam. (22,22mm)