TSAL6100
DigiKeys varenummer
751-1203-ND
Producenter
Producentens varenummer
TSAL6100
Beskrivelse
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Infrarød (IR) Emitter 940nm 1,35V 100mA 80mW/sr @ 100mA 20° Radial, 5mm diam. (T 1 3/4)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TSAL6100 Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
1,35V
Producenter
Vishay Semiconductor Opto Division
Synsvinkel
20°
Emballage
Bulk
Retning
Ses ovenfra
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Type
Infrarød (IR)
Monteringstype
Hulmontering
Strøm - DC-fremløb (If) (maks.)
100mA
Pakke/hus
Radial, 5mm diam. (T 1 3/4)
Strålingsintensitet (Ie) Min @ If
80mW/sr @ 100mA