TEMT6200FX01
0805 xxMx
TEMT6200FX01
DigiKeys varenummer
751-1056-2-ND - Tape & Reel (TR)
751-1056-1-ND - Afskåret tape (CT)
751-1056-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TEMT6200FX01
Beskrivelse
SENSOR PHOTO 550NM TOP VIEW 0805
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Fototransistorer 550nm Ses ovenfra 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TEMT6200FX01 Modeller
Kategori
Effekt - Maks.
100 mW
Producenter
Vishay Semiconductor Opto Division
Monteringstype
Overflademontering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Retning
Ses ovenfra
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Spænding - Kollektoremitter nedbrud (maks.)
6 V
Klasse
Automotive
Strøm - Kollektor (Ic) (maks.)
20 mA