TCMT1600
DigiKeys varenummer
751-1374-2-ND - Tape & Reel (TR)
751-1374-1-ND - Afskåret tape (CT)
751-1374-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TCMT1600
Beskrivelse
OPTOISO 3.75KV 1CH TRANS 4-SOP
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Optoisolator Transistor Output 3750Vrms 1 kanals 4-SOP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TCMT1600 Modeller
Kategori
Udgangstype
Transistor
Producenter
Vishay Semiconductor Opto Division
Spænding - Output (maks.)
70V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Output / kanal
50mA
Varestatus
Aktiv
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
1,35V
Antal kanaler
1
Strøm - DC-fremløb (If) (maks.)
60 mA
Spænding - Isolering
3750Vrms
Vce mætning (maks.)
300mV
Strømforstærkningsfaktor (min.)
80% @ 5mA
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Strømforstærkningsfaktor (maks.)
300% @ 5mA
Monteringstype
Overflademontering
Tænde-/slukketid (Typ)
6µs, 5µs
Pakke/hus
4-SOIC (0,173", 4,40mm bredde)