TCLT1600
DigiKeys varenummer
TCLT1600TR-ND - Tape & Reel (TR)
TCLT1600CT-ND - Afskåret tape (CT)
TCLT1600DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TCLT1600
Beskrivelse
OPTOISOLATOR 5KV 1CH TRANS 4-SOP
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Optoisolator Transistor Output 5000Vrms 1 kanals 4-SOP (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TCLT1600 Modeller
Kategori
Udgangstype
Transistor
Producenter
Vishay Semiconductor Opto Division
Spænding - Output (maks.)
70V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Output / kanal
50mA
Varestatus
Aktiv
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
1,25V
Antal kanaler
1
Strøm - DC-fremløb (If) (maks.)
60 mA
Spænding - Isolering
5000Vrms
Vce mætning (maks.)
300mV
Strømforstærkningsfaktor (min.)
80% @ 5mA
Driftstemperatur
-55°C – 100°C
Strømforstærkningsfaktor (maks.)
300% @ 5mA
Monteringstype
Overflademontering
Tænde-/slukketid (Typ)
6µs, 5µs
Pakke/hus
4-SMD, mågevinge
Stignings-/faldtid (Typ)
3µs, 4,7µs
Leverandørs enhedspakning
4-SOP (2,54mm)