LH1262CB
DigiKeys varenummer
LH1262CB-ND
Producenter
Producentens varenummer
LH1262CB
Beskrivelse
OPTOISO 5.3KV 2CH PHVOLT 8-DIP
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Optoisolator Fotovoltaisk Output 5300Vrms 2 kanals 8-DIP
EDA/CAD-modeller
LH1262CB Modeller
Kategori
Spænding - Output (maks.)
15V
Producenter
Vishay Semiconductor Opto Division
Strøm - Output / kanal
1µA
Emballage
Rør
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
1,26V
Varestatus
Aktiv
Strøm - DC-fremløb (If) (maks.)
50 mA
Antal kanaler
2
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spænding - Isolering
5300Vrms
Monteringstype
Hulmontering
Tænde-/slukketid (Typ)
35µs, 90µs
Pakke/hus
8-DIP (0,300", 7,62mm)