MKP1847C540315K2
DigiKeys varenummer
2870-MKP1847C540315K2-ND
Producenter
Producentens varenummer
MKP1847C540315K2
Beskrivelse
MKP 4F 10% 310VAC PITCH 27,5
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4 µF Filmkondensatorer 310V 630V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Kategori
Dielektrisk materiale
Mfr
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bakke
Størrelse/dimension
1,260" L x 0,827" B (32,00mm x 21,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
1,240" (31,50mm)
Tolerance
±10%
Terminering
PC-ben
Spændingsklassifikation - AC
310V
Lederafstand
1,083" (27,50mm)
Spændingsklassifikation - DC
630V