T55V226M035C0070
DigiKeys varenummer
3581-T55V226M035C0070TR-ND - Tape & Reel (TR)
3581-T55V226M035C0070CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
T55V226M035C0070
Beskrivelse
CAP TANT POLY 22UF 35V 2917
Detaljeret beskrivelse
22 µF Formstøbt Tantal – Polymerkondensatorer 35 V 2917 (7343 metrisk) 70mOhm @ 100kHz
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
70mOhm @ 100kHz
Producenter
Vishay Polytech
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Kapacitans
22 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Producents størrelseskode
V
Spænding - Nominel
35 V