VS-VSKCS403/100
DigiKeys varenummer
112-VS-VSKCS403/100-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-VSKCS403/100
Beskrivelse
DIODE MOD SCHOTTKY 100V ADDAPAK
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 100 V 200A Chassismontering ADD-A-PAK (3)
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
990 mV @ 200 A
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Bulk
Strøm - Lækstrøm @ Vr
6 mA @ 100 V
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Chassismontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
ADD-A-PAK (3)
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Leverandørs enhedspakning
ADD-A-PAK®
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
200A