VS-VSKCS208/060
DigiKeys varenummer
VS-VSKCS208/060-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-VSKCS208/060
Beskrivelse
DIODE MOD SCHOT 60V 100A ADDAPAK
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 60 V 100A Chassismontering ADD-A-PAK (3)
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
690 mV @ 100 A
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Bulk
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1.1 mA @ 60 V
Varestatus
Forældet
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 150°C
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Chassismontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
ADD-A-PAK (3)
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Leverandørs enhedspakning
ADD-A-PAK®
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
100A