VS-MBRB20100CTR-M3
DigiKeys varenummer
112-VS-MBRB20100CTR-M3TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-VS-MBRB20100CTR-M3CT-ND - Afskåret tape (CT)
112-VS-MBRB20100CTR-M3DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
VS-MBRB20100CTR-M3
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO263AB
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 100 V 10A Overflademontering TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 100 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Kvalifikation
AEC-Q101
Teknologi
Schottky
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Pakke/hus
TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
10A
Leverandørs enhedspakning
TO-263AB (D2PAK)
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
800 mV @ 10 A