VS-MBR20100CTPBF er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 4.420
Datablad
Similar
onsemi
På lager: 936
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 328
onsemi
På lager: 87
STMicroelectronics
På lager: 0
STMicroelectronics
På lager: 635
På lager: 887
Diode-række 1-pars almindelig katode 100 V 10A Hulmontering TO-220-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VS-MBR20100CTPBF
DigiKeys varenummer
VS-MBR20100CTPBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-MBR20100CTPBF
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO2203
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
800 mV @ 10 A
Producenter
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 µA @ 100 V
Emballage
Rør
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Monteringstype
Hulmontering
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Pakke/hus
TO-220-3
Teknologi
Schottky
Leverandørs enhedspakning
TO-220-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
10A