VS-95PF160
DigiKeys varenummer
112-VS-95PF160-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-95PF160
Beskrivelse
DIODE STANDARD 1600V 95A DO203AB
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 1600 V 95A Chassis, Stiftmontering DO-203AB (DO-5)
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.4 V @ 267 A
Mfr
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Bulk
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Teknologi
Leverandørs enhedspakning
DO-203AB (DO-5)
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
1600 V
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 180°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
95A