VS-70HF140
DigiKeys varenummer
70HF140-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-70HF140
Beskrivelse
DIODE STANDARD 1400V 70A DO203AB
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 1400 V 70A Chassis, Stiftmontering DO-203AB (DO-5)
Kategori
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
4.5 mA @ 1400 V
Emballage
Bulk
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Teknologi
Leverandørs enhedspakning
DO-203AB (DO-5)
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
1400 V
Driftstemperatur - Samling
-65°C – 150°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
70A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.46 V @ 220 A