VS-40HFR80
DigiKeys varenummer
VS-40HFR80GI-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-40HFR80
Beskrivelse
DIODE STD REV 800V 40A DO203AB
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 800 V 40A Chassis, Stiftmontering DO-203AB (DO-5)
Kategori
Hastighed
Standard restitution >500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
9 mA @ 800 V
Emballage
Bulk
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Teknologi
Leverandørs enhedspakning
DO-203AB (DO-5)
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
800 V
Driftstemperatur - Samling
–65°C – 190°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
40A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.3 V @ 125 A