VS-25TTS16SLHM3
DigiKeys varenummer
VS-25TTS16SLHM3GITR-ND - Tape & Reel (TR)
VS-25TTS16SLHM3GICT-ND - Afskåret tape (CT)
VS-25TTS16SLHM3GIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
VS-25TTS16SLHM3
Beskrivelse
SCR 1.6KV 25A TO-263AB (D2PAK)
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
SCR 1.6 kV 25 A Standard restitution Overflademontering TO-263AB (D2PAK)
Kategori
Strøm - Off tilstand (maks.)
10 mA
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
350A @ 50Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
SCR-type
Standard restitution
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Spænding - Off- tilstand
1.6 kV
Klasse
Automotive
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
2 V
Kvalifikation
AEC-Q101
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
45 mA
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - On-tilstand (Vtm) (maks.)
1.25 V
Pakke/hus
TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Strøm - On tilstand (It (AV)) (maks.)
16 A
Leverandørs enhedspakning
TO-263AB (D2PAK)
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
25 A
Grundlæggende varenummer
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
150 mA