VS-20CTQ045PBF er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 6.746
Datablad
Direkte
SMC Diode Solutions
På lager: 10.397
Datablad
SMC Diode Solutions
På lager: 249
Similar
Littelfuse Inc.
Similar
STMicroelectronics
Diode-række 1-pars almindelig katode 45 V 10A Hulmontering TO-220-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VS-20CTQ045PBF
DigiKeys varenummer
20CTQ045PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-20CTQ045PBF
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOTT 45V 10A TO2203
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
VS-20CTQ045PBF Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
640 mV @ 10 A
Producenter
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Rør
Strøm - Lækstrøm @ Vr
2 mA @ 45 V
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Hulmontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
TO-220-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
45 V
Leverandørs enhedspakning
TO-220-3
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
10A