VS-180RKI80 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
SCR 800 V 285 A Standard restitution Chassis, Stiftmontering TO-209AB (TO-93)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VS-180RKI80
DigiKeys varenummer
VS-180RKI80-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-180RKI80
Beskrivelse
SCR 800V 285A TO-209AB (TO-93)
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
600 mA
Producenter
Strøm - Off tilstand (maks.)
30 mA
Emballage
Bulk
Strøm - Engangs Overstrøm 50, 60Hz (Itsm)
3800A, 4000A
Varestatus
Aktiv
SCR-type
Standard restitution
Spænding - Off- tilstand
800 V
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Spænding - Gate-trigger (Vgt) (maks.)
2.5 V
Monteringstype
Chassis, Stiftmontering
Strøm - Gate trigger (Igt) (maks.)
150 mA
Pakke/hus
TO-209AB, TO-93-4, Stift
Spænding - On-tilstand (Vtm) (maks.)
1.35 V
Leverandørs enhedspakning
TO-209AB (TO-93)
Strøm - On tilstand (It (AV)) (maks.)
180 A
Grundlæggende varenummer
Strøm - On tilstand (It (RMS)) (maks.)
285 A