VS-12CTQ045PBF er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 7.639
Datablad
Similar
IXYS
På lager: 0
Datablad
Similar
STMicroelectronics
På lager: 954
STMicroelectronics
Diode-række 1-pars almindelig katode 45 V 6A Hulmontering TO-220-3
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
VS-12CTQ045PBF
DigiKeys varenummer
12CTQ045PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
VS-12CTQ045PBF
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOTT 45V 6A TO-220-3
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
VS-12CTQ045PBF Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
600 mV @ 6 A
Producenter
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Rør
Strøm - Lækstrøm @ Vr
800 µA @ 45 V
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 175°C
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Hulmontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
TO-220-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
45 V
Leverandørs enhedspakning
TO-220-3
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
6A