VB40100C-E3/8W
DigiKeys varenummer
VB40100C-E3/8WGITR-ND - Tape & Reel (TR)
VB40100C-E3/8WGICT-ND - Afskåret tape (CT)
VB40100C-E3/8WGIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
VB40100C-E3/8W
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO263AB
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 100 V 20A Overflademontering TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
VB40100C-E3/8W Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
730 mV @ 20 A
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 mA @ 100 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur - Samling
-40°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Pakke/hus
TO-263-3, D2PAK (2 ledere + tab), TO-263AB
Teknologi
Schottky
Leverandørs enhedspakning
TO-263AB (D2PAK)
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
20A