V40100CI-M3/P
DigiKeys varenummer
112-V40100CI-M3/P-ND
Producenter
Producentens varenummer
V40100CI-M3/P
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220AB
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 100 V 20A Hulmontering TO-220-3
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
700 mV @ 20 A
Producenter
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Serie
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 mA @ 100 V
Emballage
Rør
Driftstemperatur - Samling
-40°C – 150°C
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Pakke/hus
TO-220-3
Teknologi
Schottky
Leverandørs enhedspakning
TO-220AB
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
20A