V35PWM10-M3/I
DigiKeys varenummer
V35PWM10-M3/IGITR-ND - Tape & Reel (TR)
V35PWM10-M3/IGICT-ND - Afskåret tape (CT)
V35PWM10-M3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
V35PWM10-M3/I
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 100V 35A SLIMDPAK
Detaljeret beskrivelse
Dioder 100 V 35A Overflademontering SlimDPAK
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
800 µA @ 100 V
Serie
Kapacitans @ Vr, F
2500pF @ 4V, 1MHz
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
100 V
Driftstemperatur - Samling
-40°C – 175°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
35A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
900 mV @ 35 A