V35PW60HM3/I
DigiKeys varenummer
V35PW60HM3/IGITR-ND - Tape & Reel (TR)
V35PW60HM3/IGICT-ND - Afskåret tape (CT)
V35PW60HM3/IGIDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
V35PW60HM3/I
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 60V 35A SLIMDPAK
Detaljeret beskrivelse
Dioder 60 V 35A Overflademontering SlimDPAK
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
5 mA @ 60 V
Mfr
Kapacitans @ Vr, F
3600pF @ 4V, 1MHz
Serie
Klasse
Automotive
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
35A
Driftstemperatur - Samling
-55°C – 150°C
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
720 mV @ 35 A
Grundlæggende varenummer
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)