V20PM63HM3/H
DigiKeys varenummer
112-V20PM63HM3/HTR-ND - Tape & Reel (TR)
112-V20PM63HM3/HCT-ND - Afskåret tape (CT)
112-V20PM63HM3/HDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
V20PM63HM3/H
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 60V 4.9A TO277A
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 60 V 4,9A Overflademontering TO-277A (SMPC)
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
40 µA @ 60 V
Mfr
Kapacitans @ Vr, F
3400pF @ 4V, 1MHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Teknologi
Monteringstype
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Pakke/hus
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
4,9A
Leverandørs enhedspakning
TO-277A (SMPC)
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
680 mV @ 20 A
Driftstemperatur - Samling
-40°C – 175°C
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)