TZX7V5C-TAP
DigiKeys varenummer
112-TZX7V5C-TAPCT-ND - Afskåret tape (CT)
112-TZX7V5C-TAPTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
TZX7V5C-TAP
Beskrivelse
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO204AH
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 7.5 V 500 mW Hulmontering DO-204AH (DO-35)
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Mfr
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Effekt - Maks.
500 mW
Impedans (maks.) (Zzt)
15 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 5 V