TZX15C-TR
DigiKeys varenummer
112-TZX15C-TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-TZX15C-CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
TZX15C-TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 15V 500MW DO204AH
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 15 V 500 mW Hulmontering DO-204AH (DO-35)
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Mfr
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Effekt - Maks.
500 mW
Impedans (maks.) (Zzt)
40 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 11.5 V