TZX12B-TR
DigiKeys varenummer
112-TZX12B-TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-TZX12B-TRCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
TZX12B-TR
Beskrivelse
DIODE ZENER 12V 500MW DO204AH
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 12 V 500 mW Hulmontering DO-204AH (DO-35)
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Mfr
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Kvalifikation
AEC-Q101
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW
Leverandørs enhedspakning
DO-204AH (DO-35)
Impedans (maks.) (Zzt)
35 Ohms
Grundlæggende varenummer
Strøm - Lækstrøm @ Vr
1 µA @ 9.5 V