TZMC5V1-GS08
DigiKeys varenummer
TZMC5V1-GS08TR-ND - Tape & Reel (TR)
TZMC5V1-GS08CT-ND - Afskåret tape (CT)
TZMC5V1-GS08DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TZMC5V1-GS08
Beskrivelse
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 5.1 V 500 mW ±5% Overflademontering SOD-80 MiniMELF
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TZMC5V1-GS08 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 1 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Driftstemperatur
175°C
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW
Impedans (maks.) (Zzt)
60 Ohms