TZMC20-GS08
DigiKeys varenummer
112-TZMC20-GS08TR-ND - Tape & Reel (TR)
112-TZMC20-GS08CT-ND - Afskåret tape (CT)
112-TZMC20-GS08DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TZMC20-GS08
Beskrivelse
DIODE ZENER 20V 500MW SOD80
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder – Zener 20 V 500 mW ±5% Overflademontering SOD-80 MiniMELF
Kategori
Strøm - Lækstrøm @ Vr
100 nA @ 15 V
Mfr
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.5 V @ 200 mA
Serie
Driftstemperatur
–65°C – 175°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Effekt - Maks.
500 mW
Leverandørs enhedspakning
SOD-80 MiniMELF
Impedans (maks.) (Zzt)
55 Ohms