SMPC85ANHM3/H
DigiKeys varenummer
112-SMPC85ANHM3/HTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMPC85ANHM3/H
Beskrivelse
TVS DIODE 85VWM 137VC TO277A
Detaljeret beskrivelse
137V Klemme 10,9A Ipp TVS – Dioder Overflademontering TO-277A (SMPC)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Applikationer
Telekommunikation
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
85V
Spænding - Nedbrud (min.)
94,4V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
137V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
10,9A