SMPC48ANHM3/I
DigiKeys varenummer
112-SMPC48ANHM3/ITR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMPC48ANHM3/I
Beskrivelse
TVS DIODE 48VWM 77.4VC TO277A
Detaljeret beskrivelse
77,4V Klemme 19,4A Ipp TVS – Dioder Overflademontering TO-277A (SMPC)
Kategori
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Applikationer
Telekommunikation
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
48V
Spænding - Nedbrud (min.)
53,3V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
77,4V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
19,4A