SMPC48AN-M3/I
DigiKeys varenummer
SMPC48AN-M3/I-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMPC48AN-M3/I
Beskrivelse
TVS DIODE 48VWM 77.4VC TO277A
Detaljeret beskrivelse
77,4V Klemme 19,4A Ipp TVS – Dioder Overflademontering TO-277A (SMPC)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
19,4A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Applikationer
Universal
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
48V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
53,3V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
77,4V