SMF45A-HE3-08 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Direkte
På lager: 0
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
På lager: 204
Similar
Eaton - Electronics Division
72,7V Klemme 2,8A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-219AB (SMF)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-219AB SFM
SMF45A-HE3-08
DigiKeys varenummer
SMF45A-HE3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMF45A-HE3-08
Beskrivelse
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO219AB
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Effekt - Peak-impuls
200W
Serie
Kapacitans @ frekvens
162pF @ 1MHz
Driftstemperatur
–65°C – 175°C (TJ)
Varestatus
Forældet
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
45V
Pakke/hus
DO-219AB
Spænding - Nedbrud (min.)
50V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
72,7V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
2,8A