SMCJ90CAHE3/9AT er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Direkte
På lager: 0
Datablad
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
KYOCERA AVX
Diodes Incorporated
På lager: 688
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Similar
146V Klemme 10,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
SMCJ90CAHE3/9AT
DigiKeys varenummer
SMCJ90CAHE3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMCJ90CAHE3/9AT
Beskrivelse
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SMCJ90CAHE3/9AT Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
10,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Dobbeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
90V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
100V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
146V