SMCJ64AHE3/57T er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 7.253
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
På lager: 474
Microchip Technology
Bourns Inc.
Microchip Technology
Comchip Technology
103V Klemme 14,6A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
SMCJ64AHE3/57T
DigiKeys varenummer
SMCJ64AHE3/57T-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMCJ64AHE3/57T
Beskrivelse
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
14,6A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
64V
Spænding - Nedbrud (min.)
71,1V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
103V