SMCJ100AHM3/I er ikke på lager og restordrer er i øjeblikket ikke tilgængelig.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
162V Klemme 9,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB, SMC
SMCJ100AHM3/I
DigiKeys varenummer
SMCJ100AHM3/I-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMCJ100AHM3/I
Beskrivelse
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Serie
Applikationer
Telekommunikation
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
100V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
111V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
162V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
9,3A