SMCG8.5AHE3/9AT
DigiKeys varenummer
SMCG8.5AHE3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMCG8.5AHE3/9AT
Beskrivelse
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AB
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
14,4V Klemme 104,2A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCG)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
104,2A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
8,5V
Pakke/hus
DO-215AB, SMC-mågevinge
Spænding - Nedbrud (min.)
9,44V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
14,4V