SMCG58AHE3/9AT
DigiKeys varenummer
SMCG58AHE3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMCG58AHE3/9AT
Beskrivelse
TVS DIODE 58VWM 93VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
93V Klemme 16A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCG)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
16A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
58V
Pakke/hus
DO-215AB, SMC-mågevinge
Spænding - Nedbrud (min.)
64,4V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
93V