SMCG14AHE3/9AT kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
På lager: 0
Datablad
23,2V Klemme 64,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCG)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMCG14AHE3/9AT
DigiKeys varenummer
SMCG14AHE3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMCG14AHE3/9AT
Beskrivelse
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
64,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
14V
Pakke/hus
DO-215AB, SMC-mågevinge
Spænding - Nedbrud (min.)
15,6V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
23,2V