SMC3K45CA-M3/57
DigiKeys varenummer
SMC3K45CA-M3/57GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMC3K45CA-M3/57GICT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
SMC3K45CA-M3/57
Beskrivelse
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Detaljeret beskrivelse
72,7V Klemme 41,3A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMCJ)
EDA/CAD-modeller
SMC3K45CA-M3/57 Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
41,3A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
3000W (3kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Spænding - returspænding (Typ)
45V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Nedbrud (min.)
50V
Grundlæggende varenummer
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
72,7V